Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroba airsoftového granátu

Co k výrobě budeme potřebovat?

Základem pro výrobu je rulička. Ruličko z toaletního papíru je nejvhodnější. Ostatně jsem se ani po jiných nebádal. :-) Dále pak kus tvrdého papíru, může být použit například karton. Jako náplň nám poslouží hrách a 1 petarda. Dále pak to bude vteřinové lepidlo (dají se samozřejmě použít i obyčejná lepidla, jako například Herkules, nevýhoda však je, že déle schne). A nakonec nůžky (něčím přeci musíme stříhat) a tužka.

Samotný postup výroby

Jako první asi provedeme zkrácení ruličky na výšku petardy. V našem případě to bylo necelých 7 cm. Počítejte s tím, že musí kousek petardy vyčnívat. Po zkrácení si vezmeme tvrdý papír a ruličku. Tu položíme na papír a obkreslíme si dno. Co bude následovat je stříhání. Pokud chcete mít granát pěkný, dejte si na vystřihování záležet.Po vystřihnutí dna vezmeme vteřinové lepidlo. Jakým způsobem si dno přilepíte, to nechám na Vás. My jsme postupovali tak, že jsme si na vystřižené dno po obvodu nanesli lepidlo a pak to přitiskli k ruličce. Nechali na tom trochu zaschnout, aby se to aspoň trošku přilepilo a pro větší pevnost jsme po celém obvodu dno ještě jednou projeli lepidlem. Při lepení je důležité dno tlačit na ruličku. Aby tam pokud možno nevznikaly mezery. Po dopadu na zem by se pak mohl granát poškodit.
Mezitím, co nám schne lepidlo si uděláme tak zvané víko granátu. Opět je to obtažená a vystřižená rulička. Rozdíl je v tom, že si vyměříme střed, na který přiložíme petardu, kterou pak obtáhneme dokola. Tento střed pak vystřihneme.
Petardu si vložíme do ruličky na střed. Nyní budeme potřebovat hrách. Ten nasypeme do ruličky kolem petardy až těsně k okraji. Jak jen to bude možné. Nesmí však hrách převyšovat přes ruličku. Nezapomeňme, že ještě příjde navrch víko. :-)
Jakmile ruličku naplníte, můžete vzít víko. To prostrčte petardou a vyrovnejte si okraje. Pak opět vemte lepidlo a jde na řadu jemná technika. Lepení.
Při lepení se snažte víko vždy nějak zatížit, aby co nejlépe drželo. Až to celé pořádně uschne, máme hotovo. Pro efekt je možné si granát přestříkat třeba zelenou či černou barvou. To záleží na Vás a Vašem nápadu či třeba i na jednotce, kterou napodobujete. Tím máte granát hotový. Přejeme hodně úspěchů s nimi a hlavně žádné úrazy!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

foto

(m47, 21. 1. 2008 18:07)

Cau nedali by ste sem treba foto bo tak?? myslim ze by to vsichni pochopili s fotem je to dost neprehledne jen s navodem ...